رسانه ما و شما
عوارض خطرناک روغن کرچک
عوارض خطرناک روغن کرچک

با کمی جستجو در اینترنت متوجه خواهید شد که سایت های و شبکه های اجتماعی بسیاری درباره روغن کرچک نوشته اند اما تمامی آنها فقط به خواص آن اشاره داشته اند نه به عوارض آن.

در این مقاله میخواهیم هم به خواص و هم به عوارض روغن کرچک اصل شاره کنیم.


روش مصرف روغن کرچک برای مو : 


ابتدا موهای خود را کامل بشویید سپس به میزان ۱ گرم روغن کرچک اصل را بر روی کف دست خود ریخته و دستان خود را به هم بمالید تا نوک تمام انگشتان شما به این روغن آغشته شود . سپس دست خود را به موهای خود کشیده و به مدت ۱۵ دقیقه ماساژ دهید ، مطمئن شوید به تمام مناطق سر و مو روغن رسیده است . پس از آن موضع را مجدد بشویید . دقت نمایید این عمل را هفته ای ۲ بار باید انجام دهید .


 


دانستنی مفید

اگر برای موهای خود تصمیم به استفاده از روغن کرچک دارید ، پیشنهاد می گردد این روغن را با روغن نارگیل مخلوط کنید و تاثیر چند برابری آنرا در چند ساعت بعد مشاهده کنید . همچنین میتوانید از روغن کرچک اصل ترکیب با شامپو بچه یک شامپو بسیار مفید برای خود بسازید .


روغن کرچک برای مو


 


 


۴- تاثیر بی نظیر روغن کرچک بر روی لکه های پوستی  :

همانگونه که در بالا گفته شد این روغن مورد مصرف بسیاری از شرکت های آرایشی درمانی میباشد ، اما علت را میدانید ؟ بله درست است . رویکا پس از تحقیقات دریافت علت خاصیت درمانی و حذف کنندگی لک ها ، اسکار های پوستی  و کک و مک پوست است .


 


این روغن به جهت دارا بودن اسید چرب های فراوان همچنین امگا ۳ ، امگا ۹ و مواد دیگری که به کلاژن سازی کمک می کنند . روغن کرچک قدرت این را دارد که بطور کامل نا همواری ها و جوش و لک ها را از بین ببرد ، اما در نظر داشته باشید اگر از این روغن به جهت حذف و از بین بردن لکه های پوستی و مواردی که گفته شد  استفاده میکنید باید صبر بیشتری نسبت به موارد قبل برای مشاهده اثر داشته باشید .


 


 


روش مصرف روغن کرچک برای از بین بردن ناملایمات پوستی :


  ابتدا ناحیه را بطور کامل تمیز کنید ( فراموش نکنید که در صورت عدم شستشو ، امکان نفوذ روغن به اعماق ناهمواری هایی مانند لک ، جوش و .. وجود نخواهد داشت ) . به آرامی حدود ۱۰ دقیقه ماساژ دهید . این عمل به جهت وجود ریسینولئیک ها بستر را برای دریافت حالت الاستیک پوست فراهم و کلاژن سازی را افزایش می دهد .


 


حذف چاله های پوستی با روغن کرچک


 


 


۵-  کاهش دهنده بسیار قوی درد های مفصلی (  آرتروز یا Arthritis )  :

شاید و احتمالا اصلا نشنیده اید که روغن کرچک میتواند درد ها را نیز درمان کند ، کافیست یک سر به مقاله کاستور بی کاستور پین وبسایت WebMd بزنید خواهید دید که روغن کرچک دارای خاصیت ضد درد و ضد اینفلامیتوری می باشد . بسیاری از افراد در کشور های پیشرفته به جای استفاده از کپسول ها و قرص های مسکن از این روغن استفاده میکنند .


 


روش مصرف روغن کرچک برای رفع درد های مفصلی و التهابی : 


لوازم زیر را تهیه کنید :


پارچه نرم

پلاستیک فریزر

روغن کرچک

آب گرم ( داغ نباشد )

مقداری روغن سیاهدانه ( در صورت موجود بودن )

روش مصرف بدین صورت است که ابتدا ناحیه ای را که درد آن سبب آزار شما گردیده است را مشخص می کنید . سپس خرید روغن کرچک را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی موضع ماساژ دهید ( اگر روغن سیاهدانه در دسترس دارید برای دریافت نتیجه بهتر آنرا با کرچک مخلوط کنید ) . روغن پارچه مقداری آب گرم بریزید ( دقت کنید هدف نمدار کردن پارچه است نه خیس نمودن ) پس از آن پارچه را بسته و بر روی موضع قرار می دهیم ، در نهایت پلاستیکی روی آن کشیده و ۲ ساعت اجازه عبور هوا به آن ناحیه را نمی دهیم  به این روش پوشاندن ناحیه پک بندی روغن کرچک می گویند . پس از ۳ ساعت میتوانید پک بندی کرچک را باز کنید و موضع را شتسشو دهید .


 


پک بندی روغن کرچک


 


 


۶-  تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل میکروب ها و باکتری ها  :

در آزمایشاتی که نزد ۱۲ دانشگاه معتبر در کشور های ایالات متحده آمریکا ، انگلستان و هند بر گزار شد ، همگی به نتایجی مشابه دست یافتند و این نتایج در نشریه ساینس دایرکت به مرحله تایید نهای و چاپ رسید ، اما محتوای مقاله و تحقیق چه بود ؟ تحقیق بدین صورت بود : فرضیه ای مطرح شد که عنوان می کرد ، روغن کرچک میتواند حتی بصورت استفاده موضعی سیستم ایمنی بدن را تقویت کند . این آزمایش بیش از ۴ سال زمان لازم داشت تا نتیجه بدین صورت منتشر شد :


 


نتیجه تحقیقات بر روی روغن کرچک

روغن کرچک میتواند بصورت طبیعی سلول های T-11 را افزایش دهد . این سلول ها میتواند سیگنال های تدافعی برای مکانسیم بدن انسان ارسال کنند . بدین ترتیب علاوه بر استفاده خوراکی ، استفاده موضعی از این روغن نیز باعث Boost immunity یا همان قدرت دفاعی و تقویت سیستم ایمنی بدن می گردد .


 


۷ – درمان درد دل به کمک روغن کرچک اصل :

کرچک و روغن آن خاصیت ضد اسپاسم و ضد درد را دارا می باشند  و برای تسکین دل درد موثر است .


 


روش استفاده از روغن کرچک اصل برای تسکین درد  :


برای تسکین دل درد ناشی از قاعدگی و نفخ می توانید از این روغن به عنوان مرهم استفاده کنید . می توانید مقداری از این روغن را روی دستمال یا پارچه تمیز و یا گاز استریل ریخته و روی شکم تان قرار دهید برای افزایش تاثیرگذاری این مرهم می توانید یک بطری حاوی آب گرم و یا کوسن گرم را روی آن بگذارید و به مدت یک ساعت دراز بکشید .


 


 


روغن کرچک اصل 


 


 


۸- رفع میخچه و زگیل های تناسلی به کمک این روغن :

این روغن به واسطه اسید های چرب موجود در آن و ویسکوزیته بسیاز زیاد  آن میتواند در زمان بسیار کوتاه میخچه پوست شما را درمان کند . همچنین گفتنی است بسیاری از منابع علمی از رفع شکل ظاهری زگیل تناسلی ( نه درمان آن ) به وسیله این روغن خبر دادند .


 


روش استفاده از روغن کرچک اصل برای تسکین درد :


روش استفاده این روغن برای میخچه بدین صورت است که ابتدا باید مقداری روغن را حرارت دهید ( دقت کنید که حرارت دادن فقط برای همین مورد انجام می گردد و در موارد سایر درمان ها از گرم نمودن اجتناب شود ) ، روغن را بر روی پنبه ریخته و پنبه را بر روی میخچه میگذاریم . دقت کنید که پس از آن باید به نحوه احسنت موضع را از هوا آزاد دور قرار داده و باند پیچی نماییم .


 


 


۹- از بین بردن و درمان آلرژی :

از دیگر فواید این روغن  ، تاثیر بی نظیر آن بر روی حساسیت ها می باشد . گفتنی است بنا به گزارش سایت سلامت و بهداشت هلتز لاین با استفاده از این روغن میتوان حساسیت را تا میزان ۷۰ درصد کاهش داد .


 


روش استفاده از روغن کرچک برای درمان آلرژی :‌ 


مقداری از این روغن را بر روی ماسک تنفش خود بمالید ( مقدار بسیار اندک ) و ماسک را بر روی صورت خود قرار دهید و استشمام نمایید .


 


 


 


۱۰ – استفاده از روغن کرچک اصل برای درمان اگزما و پسوریازیس :

از این روغن برای بهبود خشکی پوست ، اگزما و پسوریازیس نیز استفاده می شود اگر آکنه دارید بهتر است با احتیاط از این روغن استفاده کنید . از این روغن شما می توانید برای درملن جوش های صورت خود استفاده کنید علاوه بر این ، روغن کرچک اصل باعث افزایش استحکام ناخن ها می شود .


 


روش استفاده از این محصول برای درمان های پوستی :


قبل از خواب این روغن را روی پوست صورت و یا دست ها ، زانوها و آرنج ها که بیشتر خشک می شوند بزنید علاوه بر این می توانید از آن به عنوان کرم دور چشم و برای مقابله با گودی زیر چشم استفاده کنید . استفاده از این روغن برای نرم کردن پینه دست و پا نیز توصیه می شود .


درمان پسوریازیس


 


 


۱۱- روغن کرچک اصل و  تقویت ناخن ها : 

روغن کرچک اصل باعث افزایش استحکام ناخن ها می شود . علت این امر نیز دارا بودن میزان زیاد کلسیم دکسین موجود در آن است .


 


روش استفاده از این محصول برای تقویت ناخن ها :


داخل یک نعلبکی ، مقداری روغن کرچک بریزید و انگشت هایتان را به مدت ۱۰ دقیقه داخل این روغن قرار دهید هر هفته یکبار این کار را انجام دهید . می توانید به روغن تان چند قطره لیمو ترش نیز اضافه کنید .


 


 


۱۲-  استفاده از روغن کرچک اصل برای تقویت مژه ها : 

مژه ها از آن دسته موهایی از بدن هستند که رویش آنها ، سرعت رویش آنها ، علت کم شدن آنها دقیقا مشخص نیست . با اینکه برخی افراد و مقالات دلایلی را مطرح نموده اند ، اما هیچکدام با جدیت به علت آنها نرسیده اند . تنها چیزی که پیداست و از قدیم الایام توسط پادشاهان مصری برای تقویت مژه ها استفاده می شد روغن کرچک بود .


 


مصاحبه آنجلینا جولی با مجله سلامت

آنجلینا جولی در مصاحبه با نشریه رویترز فرانکفورت در سال ۲۰۱۲ اعلام کرد که از مژه مصنوعی استفاده نکرده و نمیکند ، همچنین علت مژه های پر پشت خود را استفاده از روغن کرچک بوسیله برس مژه عنوان نمود .


 


 


 


 


روش استفاده از  روغن کرچک برای تقویت مژه ها : 


برای تقویت مژه ها باید هر هفته ۲ بار پس از حمام با یک برس کوچک مژه ، که زبر نباشد . بر روی مژه ها کشیده و آنرا چرب نمایید . سپس به میزان ۱۵ دقیقه بر روی مژه بماند ، در نهایت میتوان آنرا شستشو داد .


 


روغن کرچک 


 


 


سایر فواید و خواص روغن کرچک

این روغن میتواند باعث دفع سریع  کرم های روده گردد

استفاده این روغن میتواند سکته قلبی و بیماری های قلبی و عروقی را کاهش دهد

استفاده موضعی از این روغن و ماساژ قفسه سینه به همراه استشمام آن برای درمان تنگی نفس موثر است .

از بین برنده خارش و التهابات ناشی از آلرژی می باشد

برخی سردرد ها که به سبب سرما به وجود می آیند را میتواند به سرعت رفع کند .

یک درمان خیلی خوب برای از بین بردن زگیل تناسلی می باشد به گونه ای که مصرف همزمان این روغن بصورت موضعی و قارچ گانودرما بصورت خوراکی میتواند زگیل تناسلی را درمان کند  .

از بین بردن درد گوش

 


جمع بندی :

تمامی خواص و فوایدی که در بالا گفته شد دارای اسناد علمی علمی و ثابت شده هستند بنابراین میتوان به آنها استناد نمود همچنین این خواص دیگر برای کسی پوشانده نیست . اما بسیاری از شرکت ها و افراد بنا به تجربه و استفاده صحیح و خطا دریافتند که این روغن میتواند علاوه بر موارد بالا خواص دیگری را نیز داشته باشد . رویکا سعی نمود تا معتبر ترین ها را که افراد مورد تایید آنرا بیان نموده اند برای شما جمع آوری کند .


 


 


روش تشخیص اصالت برای سفارش و خرید روغن کرچک :

روش های متفاوتی تشخیص اصالت و در نتیجه خرید روغن کرچک وجود دارد که ما چند مورد آن را برای شما بیان میکنیم :  قبل از خرید روغن کرچک در نظر داشته باشید که این روغن دارای بوی بسیار نا خوشایند و گس است .  قبل از خرید روغن کرچک توجه به رنگ آن نکته بسیار مهم و ضروری است . رنگ روغن اصلی آن تقریبا طلایی حرارت دیده است . این روغن برخلاف روغن نارگیل اگر سرما بگیرد جامد نمیشود . رویکا برای شما این محصول را با  ضمانت و آزمایش طیف آی آر ارسال می نماید .


 


روش خرید روغن کرچک اصل

روش اول خرید روغن کرچک اصل

برای خرید می توانید از بالای همین صفحه گزینه افزودن به سبد خرید را کلیک و به صفحه تکمیل فرم اطلاعات رفته سفارش را تکمیل نمایید .


روش دوم خرید روغن کرچک اصل

شما میتوانید با کارشناسان فروشگاه اینترنتی رویکا تماس بگیرید و روغن کرچک خود را سفارش دهید .


تلفن ثبت سفارش و مشاوره


 


۰۲۱۲۸۴۲۳۳


 


روش سوم خرید روغن کرچک

همچنین می توانید با مراجعه به صفحه ما در تلگرام ویا اینستاگرام محصول خود را انتخاب و از همانجا سفارش دهید .


فراموش نکنید که :

این محصول کاملا تایید شده می باشد و دارای گارانتی عدم رضایت است . فروشگاه اینترنتی رویکا روغن کرچک  را به صورت کاملا گارانتی شده برای شما ارسال و شما می توانید پرداخت را به صورت آنلاین و یا درب منزل انجام دهید . همچنین فروشگاه اینترنتی رویکا تنها فروشگاه اینترنتی دارای گرید A می باشد که دارای نماد اعتماد الکترونیک است . پس شما می توانید با خیال راحت این محصول را سفارش دهید .


با تکمیل فرم خرید این روغن پس از ۴۸ تا ۷۲ ساعت درب منزل شما خواهد بود . برای دیدن بیشتر محصولات مرتبط با این روغن اصل به دسته محصولات ارگانیک مراجعه کنید.


 


سه شنبه جهاردهم 3 1398
(0) نظر
برچسب ها : روغن کرچک اصل-خواص روغن کرچک-خرید روغن کرچک
X